Yeşilyurt’ta Bayram Hazırlıkları Tamamlandı, 44 Noktada Kurban Satış ve Kesim İşlemleri Yapılacak

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Kurban Bayramının manevi atmosferine yakışır bir şekilde kurban ibadetinin ve ziyaretlerin gerçekleşmesi için her türlü önlemi aldık. Vatandaşlarımız, 44 farklı noktada hizmet verecek olan kurban satış ve kesim yerlerinde kurban ibadetlerini sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapabilecekler.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Kurban Bayramının manevi atmosferine yakışır bir şekilde kurban ibadetinin ve ziyaretlerin gerçekleşmesi için her türlü önlemi aldık. Vatandaşlarımız, 44 farklı noktada hizmet verecek olan kurban satış ve kesim yerlerinde kurban ibadetlerini sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapabilecekler.” diye konuştu. 

Kurban Bayramı’nın Yeşilyurt’ta huzurlu, mutlu ve güzel bir şekilde idrak edilmesi için gereken tüm tedbirleri aldıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 26 Temmuz’a kadar sürecek olan Kurban Bayramı tatili için Yeşilyurt’un tüm bölgelerinde ek tedbirler aldıklarını söyledi.

Vatandaşların hem kurban ibadetini hem de ziyaretlerini güzel ve huzurlu bir şekilde yapabilmesi adına bayram süresince görevlendirilen ekiplerin sahada yer alacağını belirten Başkan Çınar, “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlarımızın sorun yaşamaması, ibadetlerini kolayca yapabilmeleri amacıyla; kurban satış ve kesim yerlerinin belirlenmesi, bu alanların insan, hayvan ve çevre sağlığı yönünden uygun hale getirilmesi ve kurban bayramında alınacak tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantımızı gerçekleştirdik. Bayram süresince mesai yapacak olan ilgili birim müdürlüklerimize ve personellerimize görevlerini tevdi ettik. İlçe genelinde adeta seferberlik ilan edip, bayramın güzelliğine ve ruhuna yakışan hizmetlerimizi bir kez daha 7’den 70’e herkesle buluşturacağız. Temizlik, Tarımsal Hizmetler, Zabıta, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, bayram boyunca görev başında olacaklar. Market, pastane ve kasap gibi işyerlerimizde rutin olarak yaptığımız denetimlerimizin sayısını artırdık, bayram boyunca da bu denetimler devam edecektir. Temizlik İşler Müdürlüğü ekiplerimiz, hem kurban kesim yerlerinde hem de çöplerin alınmasında aralıksız mesai yapacak olup, vatandaşlarımızın isteklerine göre çalışma alanları genişletilecektir. Görevlendirilen personellerimiz, kesim noktalarının temizliği, kurban atıkların kaldırılması ve oluşacak diğer sorunlarla ilgili anında müdahalelerde bulunacaktır. Çöp toplama araçları da kurban atıklarını toplamak için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürecektir. Hemşehşerilerimiz istek ve taleplerini 444 8 910 nolu Çağrı Merkezimiz üzerinden ilgili birimlere rahatlıkla iletebilirler, gelen taleplere göre hareket edecek olan ekiplerimiz sorun ve sıkıntılara anında müdahale edeceklerdir.” diye konuştu.

Yeşilyurt’un farklı bölgelerinde belirlenen 44 adet kurban satış ve kesim yerinin vatandaşların hizmetinde olacağını belirten Başkan Çınar, “Veteriner Hekim, Belediye Zabıtası ve Din Görevlilerinden oluşan Kurban Denetim Birimi ekiplerimiz,  kurban kesim yerlerinde hem dini hem de sağlık kurallarına üst seviyede dikkat edilecek olup, kurbanlıkların sağlık kontrolleri titizlikle yapılacaktır. Sağlık durumu kesime elverişli olmayan kurbanlıklar satış alanına kesinlikle alınmayacak olup, gerekli uyarılar yapılacaktır. Kesim yerlerinde kesimlerin daha düzenli yapılması, zaman kaybının ve karmaşanın önlenmesi, yeni tip koronavirüs bulaşma riskini en aza indirmek için her türlü tedbiri alacağız. Belediye ekiplerimizce ücretsiz kurban poşeti dağıtımı yapılacak olan kurban kesim ve satış yerlerinde sosyal mesafe ve maske kurallarının uygulanmasına ayrı bir özen gösterilecektir. Temizlik İşler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz kurban satış ve kesim noktalarında ki çöp konteynırlarını dezenfekte aracıyla parfüm içeren yıkama suyu ile temizleyerek bu alanların hijyenine önem vereceklerdir. Kurban hizmetleri komisyonunca belirlenen yerler dışında, cadde ve sokak gibi yerlerde kesim yapanlar tespit edilerek haklarında cezai işlem uygulanacaktır. Kurban Bayramı Namazı için Gedik Namazgah Alanında hemşehrilerimizle buluşmayı ümit ediyoruz. Kurban Bayramının ilk sabahında 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızla bir arada olup, bayramın ilk heyecanını hep birlikte yaşamayı temenni ediyorum. Vatandaşlarımızın başta bayram namazı olmak üzere vakit namazlarını sakin ve güzel bir atmosferde edâ edebilmeleri için camilerimizin iç ve dış alanlarının temizliğine başlayan ekiplerimiz, gelen taleplere göre bayram boyunca bu hizmeti sürdürecektir.  Bununla birlikte mezarlık ziyaretlerinin rahat ve huzurlu bir ortamda yapılması içinde ilçemizin farklı bölgelerindeki mezarlıklarda temizlik ve bakım çalışmalarını sürdürmekteyiz. Belediye ekiplerimizin gayreti ve çabası, hemşehrilerimizin destekleriyle inşallah güzel ve huzurlu bir bayramı hep birlikte doyasıya yaşayacağız. Malatyalılar ve Yeşilyurt’luların mübarek Kurban Bayramlarını bir kez daha en kalbi duygularımla kutluyorum.” şeklinde konuştu.

YEŞİLYURT’TA KURBAN SATIŞ VE KESİM ALANLARI:

Mollakasım Mahallesi ( Çırmıhtı )- Karaman Köprü Yanı 

Yakınca Semt Pazarı-Yakınca Mahallesi Yavuz Selim Caddesi Kapalı Semt Pazarı

Hamidiye Mahallesi- Eski Emniyet Binası Yanı (Çırmıktı)

Gündüzbey Mahallesi-Karakoca Sokak Değirmen Önü Mevki No: 10

KESİM YAPILACAK ALANLAR

Besiciler Et ve Piliç- Gedik Mahallesi Kefil Sokak No: 2

Bostanbaşı Mahallesi Kanalboyu Sokak No: 26

Gedik Mahallesi İsmetpaşa Caddesi Köprü Üstü

Bostanbaşı Mahallesi Alacapınar Sokak No:44

Tecde Mahallesi Kara Halil Sokak ( Su Deposu Yanı) No: 57

Gedik Mahallesi Gelibolu Sokak No: 19

Mollakasım Mahallesi Gaziantep Sokak No: 19

Bostanbaşı Mahallesi Hocalar Sokak Kulalar Caddesi No: 25

Tecde Mahallesi Şentepe Bağlar Sokak No: 19

Gündüzbey Sülüklüpınar Mevki

Gündüzbey Yıldıztepe Tavuk Çiftliği

Melekbaba Mahallesi Şehit Mehmet Yılmaz Caddesi İftar Sokak No:3

Kuyulu Mahallesi Dumankolu Mevki No: 176

Tecde Mahallesi Altınkayısı Sokağı Oto Yıkama

Tecde Mahallesi Sırça Sokak No: 32

Özal Mahallesi Özal Sokak No:358/1

Sütlüce Mahallesi Sütlüce Sokak ( Karagözü Besi)

Dilek Mahallesi Küme Evleri No: 40

Bentbaşı Mahallesi Sanayi Caddesi Meslek Sokak

Yaka Mahallesi Öğüt Sokak No:12-14

Tecde Mahallesi Güngör Sokak Kayalık Cami Karşısı No: 36

Kuşdoğan Mahallesi Küme Evleri No: 167

Yakınca Mahallesi Özsan Sanayi Sitesi 22.Blok No:1 ( Dizmen Oto Yıkama)

Cemal Gürsel Mahallesi 27.Sokak No:2

Su Mahallesi Horata Üstü

Sülüklüpınar Küme Evleri Üstü Gündüzbey

Gedik Mahallesi Sel Yargı Sokak No:27

Gündüzbey Mahallesi Cami Kebir Sokak Karaoğlan Caddesi No: 29

Tecde Mahallesi Şah Sokak No:10

Aşağıbağlar Mahallesi Taşocağı Caddesi Cennet Bahçesi Restoran Çaprazı

Yavuz Selim Mahallesi Lacivert Sokak No: 19

Turgut Özal Mahallesi Hatipler Sokak No:3

Cemal Gürsel Mahallesi İsmetpaşa Cad. Çeşme Yanı Ekin Oto Yıkama

Gündüzbey Mah. Mihrap Sok. No:15

Kuyulu Mah. Kuyulu Sok. No:24 Seher Tarım Ltd. Şti.

Tecde Mahallesi Şah Sokak No:10

Topsöğüt Mahallesi Hilal Sokak

Yeni Mahalle Bahçem Sokak Yusuf Ağa Çiftliği

Şahnahan Mahallesi Gündüzler Sokak No:3

Yavuz Selim Mahallesi Karagöz Caddesi No:34 Kanalboyu Sok.Özgün Oto Yıkama

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler