Yeşilyurt Belediyesi, Şahnahan’ın Doğal Güzelliklerini İç ve Dış Turizme Kazandıracak

Yeşilyurt Belediyesi, doğal güzellikleriyle farklı zenginlikleri içerisinde barındıran Şahnahan Mahallesindeki 100 dönümlük alanı, kamp merkezleri, mesire ve dinlenme alanlarına dönüştürüp, bölgenin eşsiz güzelliklerini iç ve dış turizme kazandırmak için çalışmalara hız verdi.

BAŞKAN ÇINAR’IN GİRİŞİMLERİ NETİCESİNDE 100 DÖNÜMLÜK ALANIN TAHSİS İŞLEMLERİ SONUÇLANDI

Şahnahan Mahallesinde uzun yıllardır mesire alanı olarak vatandaşlara hizmet verdikten sonra kapatılan 100 dönümlük mesire alanı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın girişimlerinin ardından Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol neticesinde Yeşilyurt Belediyesine tahsis edildi.

ŞAHNAHAN’IN DOĞAL ZENGİNLİKLERİ FARKLI PROJELERLE ÖN PLANA ÇIKACAK

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’da doğal güzellikleri, yeşil alanları ve ağaçlık bölgeleriyle eşsiz bir manzaraya sahip bu alanı, sportif aktiviteler, kamp merkezleri ve farklı alanlarda etkinliklerin yapılabileceği bir turizm merkezine dönüştürmeyi planlıyor.  

Geçtiğimiz aylarda Ankara’da gerçekleştirdiği temasların ardından 100 dönümlük alanın tahsis işlemlerini başarıyla sonuçlandıran Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İl ve İlçe Gençlik Kolları Başkanları ve Şahnahan Mahalle Muhtarı Mehmet Şimşek ile birlikte bölgeye yapılması planlanan çalışmalar üzerine inceleme ve değerlendirme gezisi düzenledi. 

“YEŞİLYURT BELEDİYESİNİN BURAYA GÜZEL PROJELER KAZANDIRACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUM”

100 dönümlük alanın Yeşilyurt Belediyesine tahsis edilmesinden ziyadesiyle memnun olduklarını ifade eden Şahnahan Mahalle Muhtarı Mehmet Şimşek, “ Burası piknik alanıydı, arıtma tesisi kalktıktan sonra bazı sıkıntılar oldu ve kimse buraya gelmedi. Yeşilyurt Belediyesinin burayı alması hepimizi sevindirdi. İnşallah buraya çok güzel yatırımlar yaparlar ve halk buraya yeniden gelir. Başkanımdan özellikle rica ediyorum; arıtma suyunun buradan çıkması lazım, çıkmazsa burada sağlıklı bir şey yapılamaz. Belediyemizin yeni projeleri şimdiden hayırlı olsun. “ dedi.

“BAŞKANIMIZIN GENÇ VE DİNAMİK OLMASI GENÇLER ADIMIZA SEVİNDİRİCİ”

Yeşilyurt’un genç ve dinamik bir Belediye Başkana sahip olmasından dolayı çok şanslı olduğunu ifade eden AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Ömer Akın ise, “ Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Yeşilyurt Belediyemiz ve AK Parti Gençlik Kolları olarak hep birlikte el ele vererek Şahnahan Mahallemize çok güzel bir gençlik kampı ve dinlenme alanları kazandırmak istiyoruz. Böylesine güzel bir proje için Bakanlığımıza ve Yeşilyurt Belediyemize şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

“ŞAHNAHAN’DA Kİ BU ALANI KAMP MERKEZLERİ VE MESİRE ALANI OLARAK YENİDEN HİZMETE AÇACAĞIZ”

Yeşilyurt’un doğal ve tarihi güzelliklerini ön plana çıkartacak yatırımlarına bir yenisini daha eklemek adına çalışmalara başladıkları ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, “ İlçemizin en eski parklarından olan Şahnahan mahallemizdeki 100 dönümlük alanı Devlet Su İşleri ile yapmış olduğumuz protokol neticesinde Yeşilyurt Belediyesine tahsis edilmesini sağladık. Uzun yıllardır piknik alanı olarak halkımıza hizmet verdikten sonra atıl duruma geçen alanımız, gerek yeşil alanları ve doğal güzellikleriyle gerekse de içerisinde bulunan farklı zenginlikleriyle dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. Yeşilyurt Belediyesi olarak böylesine güzel alanları, aslını bozmadan doğru, kalıcı ve nitelikli projelerle iç ve dış turizme kazandırmak adına çok titiz çalışıyoruz. Şahnahan mahallemizde bulunan ve belediyemize tahsis edilen bu alanımızı sportif etkinlikler, kamp merkezleri, dinlenme ve piknik alanları gibi bölgeye değer katacak yatırımlarla daha değerli ve kıymetli hale getirmek adına çalışmalarımıza hız verdik. Öncelikle buraya gelen artırma tesisimizin suyunu daha ileriye götürüp bertaraf edip, yeni bir projeyle burayı halkımızın ve gençlerimizin hizmetine açmayı planlıyoruz. Yerli ve yabancı turistlerin bu bölgedeki eşsiz manzarayı gezmeleri, görmeleri ve düzenlenecek farklı etkinliklere katılmalarını sağlamak adına hazırladığımız proje üzerine istişareler ve bu tür inceleme gezilerine devam ediyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde gençlere yönelik devam eden etkinliklerin yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Sanayi Bakanlığımızın uhdesindeki etkinliklerin yapılabileceği bir projeyi Yeşilyurt’umuza kazandırmak istiyoruz. Projemizi belli bir seviyeye getirdikten sonra halkımızla paylaşacağız. Projeye başladıktan sonra buranın finansmanını hazırlayıp,  diğer imalat işlerine hemen başlayacağız. Bölgenin turizme kazandırılması ve canlandırılması için yoğun bir çaba içerisindeyiz. İnşallah el ele verip ilçemizi çok yakın zamanda turizmin parlayan yıldızı haline getireceğiz.” dedi.

“DOĞAL ZENGİNLİKLERİMİZİ DOĞRU VE KALICI YATIRIMLARLA GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”

Bölgenin en büyük sosyal yaşam niteliklerine sahip ‘Beylerderesi Şehir Parkı’ projesinin ikinci etabına yakın zamanda başlayacaklarını sözlerine ekleyen Başkan Çınar, “ Yeşilyurt hızla gelişen ve büyüyen bir ilçe olduğu için bu tür dinlenme alanlarına ihtiyacı bulunmaktadır. Amacımız; Yeşilyurt’umuzu her alanda markalaştırmak ve dikkat çekici yatırımlarla örnek ilçe hüviyetine ulaştırmaktır. Belediyemizin dev yatırımları arasında yer alan ‘Beylerderesi Şehir Parkı’ projesinin birinci etabını tamamladık, ikinci etabın ihalesini yaptık yakın zamanda yapım işlerine başlayacağız. Bununla birlikte  ilçe genelinde bugüne kadar revize ettiğimiz parklarda dahil olmak üzere 205 adet sosyal yaşam alanı kazandırdık. Ağaçlandırma ve yeşillendirme hizmetlerinde rekor seviyede çalışmalar yapıyoruz. Her noktası farklı bir güzelliği ve zenginliği barındıran Yeşilyurt'umuzun tarihi güzelliklerini doğru ve kalıcı yatırımlarla günümüzden geleceğe taşımak adına dağ tepe demeden dolaşıyoruz, doğru ve kalıcı yatırımlarımızın sayısını artırmak adına istişare ve bu tür inceleme gezilerine önem veriyoruz. “ diye konuştu.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler