Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’dan Kadir Gecesi Mesajı;

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Bin aydan daha hayırlı olan  Kadir Gecesi, günahlardan arınmış yeni bir hayat için ilahi fırsattır. Kadir Gecesi’ni kadrini bilerek değerlendirmeli, affedici olan, affetmeyi seven yüce Allah’tan af dilemeli ve bol dua etmeliyiz.” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu azaptan kurtuluş olan mübarek Ramazan Ayına vedanın habercisi olan ve Allah tarafından değerli kılınan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın manevi hazzını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, Yüce yaratan tarafından Kuran'ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir. 

Tutulan oruçlarla, yapılan ibadet ve yardımlarla idrak ettiğimiz bu mübarek ay, Kadir Gecesi ile manevi zirveye ulaşmaktadır. Bu mübarek gecenin kalplerimize ışık saçmasını, manevi dünyamızı aydınlatmasını diliyorum.

Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin, millet olarak aramızdaki sabrı, sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve tüm İslam Âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler