Saklı Cennet İspendere’ye Yerli Turistlerden Davet

Sağlık turizminin başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ve birçok insanın gözde mekanı olan İspendere Şifalı İçmeleri’nde konaklayan misafirler, doğa harikası bu yer için hayranlıklarını gizlemeyerek, yerli ve yabancı turistleri İspendere Şifalı içmelerine davet etti.

Tarihi çok eskilere dayanan ve Battalgazi Belediyesi tarafından sağlık turizmine kazandırılan İspendere Şifalı İçmeleri, yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Zengin mineral deposu suyu ile şifa arayanların merkezi olan ve yenilenen modern konseptiyle konuklarına rahat ve nezih bir ortamda konaklama imkanı sunan İspendere Şifalı içmelerini ziyaret eden konuklar, İspendere İçmeleri’nin hak ettiği gerçek değere kavuştuğunun altını çizdiler. Türkiye ve bölge için önemli bir merkez olan İspendere Şifalı İçmelerinde konaklayan misafirler, yurt içinden ve yurt dışından tüm vatandaşları, bu cennet bahçesinde konaklamaya davet etti. Battalgazi Belediyesi tarafından vatandaşların konaklama ihtiyacını karşılamak için oluşturulan İspendere Otel’inde tatil yapan konuklar, bu doğa harikası alanın vatandaşların istifadesine sunan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e özel olarak teşekkürlerini ilettiler. 

İSPENDERE ŞİFALI İÇMELERİ’NE HAYRAN KALDILAR

Türkiye’nin dört bir yanından tatil için Malatya’ya gelen yerli turistler, Battalgazi’deki saklı cennet İspendere Şifalı İçmelerine hayran kaldılar. Şifalı içmelerde tatil konaklaması yapan yerli turistler, vatandaşlara birde davette bulundu. 

İstanbul’dan İspendere’ye konaklamak için gelen Aşkın Doğan isimli vatandaş, “Türkiye genelinde işimiz gereği gitmediğim otel yoktur. İspendere Şifalı İçmelerine İstanbul’dan geldim. İyi ki gelmişiz, çok güzel bir yer. Suyu ise şifa kaynağı. Hatta içenlere tavsiyem aç karnına içmeleridir. Buraya 4-5 yıl önce gelmiştim ama o zamanki hali ile şimdiki hali arasında dağlar kadar fark var. Emeği geçen Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yer İstanbul’da olsa turizm cenneti olur. Vatandaşlara bir tavsiyede de bulunmak istiyorum. Malatyalı vatandaşlarımız, tatil için başka illere gideceğine, bence İspendere’ye gelsinler. İl dışından vatandaşlarımız da mutlaka gelip burada konaklasınlar. Buranın tadını çıkarsınlar. Burası doğa harikası bir yer. Vatandaşlarımız gelip görsünler, kararını öyle versinler. İnşallah bir kez daha geleceğim” derken, Ada Doğan isimli bir çocuk ise, “Burası çok güzel bir yer. Hem dinleniyorum hem de havuza giriyorum. İstanbul’a gittiğim zaman buranın ne kadar güzel bir yer olduğunu arkadaşlarıma anlatacağım. Arkadaşlarımı alıp bir daha buraya gelmek istiyorum. Burası çok güzel” şeklinde konuştu.

“İSPENDERE’DEN BAŞKA BİR YER ARAMAYIN”

Yerli ve yabancı turistleri İspendere Şifalı İçmelerine davet eden Şeyme Almendi, “Buraya ilk defa geliyorum ve çok beğendim. Tatil köyü havasında bir yer. Onun için burada çok rahat hissettim kendimi. Suyu da havası da şifalı buranın. Otelimiz çok ama çok güzel. Odaları ise gayet temiz. Ben çok memnun kaldım. Tüm senenin yorgunluğunu buradaki tatil ile attım. Türkiye’nin dört bir yanında böyle bir yer arayanlara sesleniyorum; İspendere Şifalı İçmelerine mutlaka gelin. Sessiz ve sakin bir yer. Doğa ile iç içesiniz. Buraya ilk gelişim ama son gelişim olmayacaktır” derken, Güngör Almendi isimli vatandaş ise, “Biz, yaklaşık 1 haftadır buradayız. Harika bir yer. Tam bir aile ortamı diyebiliriz. İspendere’nin otelinde kalıyoruz. Sabah erken saate kalkıp şifalı sularımızı içiyoruz. Doğası da çok güzel buranın. Ben 35 yıl önce buraya gelmiştim. O zaman hiç bir şey yoktu. Sadece suyun aktığı yerde suyumuzu içerdik. Ama şuan cennet gibi olmuş. Harika bir ortamdayız. Gönül rahatlığı ile herkesin tatil için buraya gelerek, sıkılmadan tatilini bitireceği bir yer. Bizim zamanımız çok çabuk geçti. Herkes buraya gelsin. Başka yerlere gitmelerine hiç gerek yok” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler