Milletvekili Tüfenkçi İle Belediye Başkanı Çınar, Yeni Sanayi Sitesindeki Çalışmaları İnceledi

Ardamrcey WAS HERE
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ile MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Yeni Sanayi Sitesinde ki kar küreme ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyip, esnafların taleplerini dinlediler.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ile MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Yeni Sanayi Sitesinde ki kar küreme ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyip, esnafların taleplerini dinlediler.

Yeşilyurt’un dört bir tarafında karla mücadele çalışmalarını aralıksız devam ettiren Yeşilyurt Belediyesi, Malatya’da ticaretin en önemli merkezlerinden olan Yeni Sanayi Sitesindeki esnafların rahat, güvenli ve sağlıklı ortamlarda ticaretine devam etmesi için Malatya Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği halinde kar temizleme çalışmalarına yoğunluk veriyor.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın daveti üzerine Yeni Sanayi Sitesindeki çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ile MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert,  esnaflara ‘hayırlı işler, boş kazançlar’ temennisini ilettikten sonra tek tek talepleri dinlediler.

Ağaç Sanatkarları Odası Başkanı Mahmut Kavuk, Sanayi Sitesinde gerçekleşen kar temizleme ve diğer hizmetlerden dolayı Malatya Büyükşehir, Yeşilyurt Belediyesi ve MASKİ’ye teşekkürlerini sunarken, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay ise, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyeleriyle ortaklaşa yürüttükleri karla mücadele çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ifade etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, Yeşilyurt’un farklı bölgelerinde faaliyetlerini sürdüren organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere sanayi sitelerinin rahat ve güvenli ortamlara sahip olması için ellerinden gelen desteği verdiklerini söyledi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa devam eden çalışmaların kesintisiz devam ettiğini hatırlatan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Malatya’da yeniden başlayan kar yağışıyla birlikte hemşehrilerimizin ve esnaflarımızın sağlıklı, güvenli ve sağlıklı ortamlarda gündelik hayatlarına devam etmeleri için teyakkuz halindeyiz, ekiplerimiz bütün yaşam alanlarında gece gündüz demeden çalışıyorlar. Tabii ki kar bereket demektir, nimet demektir, yıllardır böylesine bereketli ve güzel bir kar yağışı olmamıştı, bunun bir yandan sevincini yaşarken diğer taraftan gündelik hayatı olumsuz etkilememesi içinde ne gerekiyorsa yapıyoruz. İlçemizin farklı bölgelerinde ticaretini sürdüren ve bizim her zaman ekonominin bel kemiği olarak gördüğümüz esnaflarımızın rahat bir ortamda işini sürdürmesi içinde gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Malatya Büyükşehir Belediyemizle işbirliği halinde sanayi sitelerimizin temiz ve düzenli olması içinde belirlenen çalışmaları yerine getiriyoruz. Farklı iş kollarında çok sayıda esnafımızın dükkanlarının yer aldığı Yeni Sanayi Sitemizde devam eden kar küreme çalışmaları yerinde inceledik, esnaflarımızla bir araya gelip, istişare ettik.  Yağan karın buradaki ticareti engellememesi içinde görevlendirilen ekiplerimiz büyük bir gayretle çalışıyorlar. Esnaflarımızın taleplerine göre de çalışma alanlarımızı genişletiyoruz. Malatya Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ ile koordineli çalışıyoruz, burada toplanan karları da, yazın su ihtiyacının olduğu bölgelere sevkini sağlıyoruz. Hemşehrilerimizin müsterih olsunlar; bütün ekiplerimiz gece gündüz demeden sahada ve görevinin başındadır. Tüm esnaflarımıza hayırlı, bol ve bereketli kazançlar diliyorum.” şeklinde konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi ise, kar yağışının ciddi olumsuzluklara neden olmaması için Malatya Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyeleri ile kamu ve kurumların her an görev başında olduğunu söyledi.

Malatya’daki sanayi bölgelerinde ticaretin devam etmesi için kar küreme ve yol açma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini dile getiren  AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, “Cenab-ı Allahın rahmeti, bereketi ve güzelliği olan kar yağışından dolayı hepimiz mutluyuz ancak yağan karın hayatı olumsuz etkilememesi içinde kentimizin tüm bölgelerinde karla mücadele çalışmaları devam ediyor. Malatya’nın muhtelif bölgelerinde ki organize sanayi bölgeleri ve sanayi sitelerimizin temiz ve düzenli olması, esnaflarımızın, tüccarlarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda ticari hayatına devam etmesine büyük önem veriyoruz. Yeni Sanayi Sitemizi ziyaret ederek Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve MASKİ ekiplerinin işbirliği halinde yürüttükleri saha çalışmalarını yerinde inceledik. Burada bir yandan caddelerimiz temizlenirken diğer taraftan toplanan karların uygun lokasyon alanlarına sevk edilmesi takdire şayandır. Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonunda Yeşilyurt ve Battalgazi Belediye ekiplerimiz kendi alanlarında bu çalışmaları kesintisiz sürdürüyorlar, ana ve ara arteller başta olmak üzere caddelerimizin ve kaldırımlarımızın temizlenmesi noktasında tüm imkanların seferber edildiğini görüyoruz. Sanayi sitelerimizde ki bu tür çalışmalar esnaflarımızın işlerini rahat bir ortamda sürdürmesine vesile oluyor. Bizlerde bu çalışmaları gece gündüz demeden takip ediyoruz, çalışanlarımıza kolaylık diliyoruz, esnaflarımıza hayırlı işler diliyoruz. Hizmetlerin birlik ve beraberlik ruhuyla devam etmesi çok önemlidir. Kış ayının Malatya’da rahat geçmesi için gece gündüz demeden çalışan Malatya Büyükşehir Belediyemize, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerimize, kamu, kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler