Maski, Alişar ve Kemerköprü’ye 1000 Tonluk İçme Suyu Deposu Yaptı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde altyapı çalışmalarına devam ediyor. Battalgazi İlçesi Alişar-Kemerköprü Mahalleleri içme suyu çalışmaları kapsamında her iki mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılamak için inşa edilen 1000 tonluk depo çalışmaları tamamlandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde altyapı çalışmalarına devam ediyor. Battalgazi İlçesi Alişar-Kemerköprü Mahalleleri içme suyu çalışmaları kapsamında her iki mahallenin içme suyu ihtiyacını karşılamak için inşa edilen 1000 tonluk depo çalışmaları tamamlandı. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, içme suyu deposunda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda altyapı ile ilgili çalışmaların hızlandırıldığını aktaran MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, yıllar önce yapılmış içme suyu ve kanalizasyon altyapısının yetersiz ve işletilemez durumda olduğunu kaydetti. Özellikle fiziki kayıp-kaçak oranının yüksek olduğunu söyleyen Mert, “Alişar-Kemerköprü Mahalleleri içme suyu projesi en büyük işlerimizden bir tanesi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan, bölgenin rehabilite edilmesi hususunda kesin talimatı vardı. Ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Alişar-Kemerköprü Mahallelerinin içme suyu ihtiyacını karşılamak için inşa ettiğimiz 1000 tonluk depo çalışmalarını tamamladık. Hatunsuyu, Hanımın Çiftliği, Orduzu, Bağtepe bölgelerinin eski belediyeler tarafından altyapıları inşa edilmiş. O dönemde ki imkânlarla yapılan şebekeler çok sağlıklı değil.  Suyun nereden gittiği belli olmayan, boru standardı kötü, kayıp kaçak oranları ölçülemeyen bu şebekelere MASKİ Genel Müdürlüğü olarak müdahale ettik. Üniversite hattından başlayarak bu bölgeleri komple yeniliyoruz. Alişar ve Kemerköprü’nün abone bağlantıları yapılıyor. Abone bağlantıları bitince halkımızın hizmetine sunacağız. Bundan sonraki aşamamız da Dilek, Yakınca Topsöğüt bölgesini tarayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatları ile susuz tek bir yer bırakmamak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler