Gürkan, Orduzu Mahallesini Ziyaret Etti

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Orduzu bölgesine yapılan yatırımları yerinde görüp incelemek üzere Orduzu Mahallesini ziyaret ederek mahalle muhtarları ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Orduzu bölgesine yapılan yatırımları yerinde görüp incelemek üzere Orduzu Mahallesini ziyaret ederek mahalle muhtarları ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. 

Büyükşehir Belediyesi olarak Malatya’nın her noktasına hizmet götürdüklerini belirten Başkan Gürkan, “Orduzu bölgemize 20 milyar liradan fazla hizmet ve yatırım yapıldı. Bu hizmet ve yatırımlarımız artarak devam edecektir” dedi.  

Mahalle sakinleri ve muhtarlardan hizmetlere teşekkür

Yapılan hizmet ve yatırımların mahallelerine büyük değer kattığını belirten mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri de şunları söylediler: 

Mahalle sakini Aziz Öztürk, “30 yıldan beri bu yolumuza yama üstüne yama yapıldı. Siz Belediye Başkanı oldunuz ve bize yolunuzu yapacağım deyip bu sevinci bizlere yaşattınız. Çok teşekkür ederim Allah razı olsun.” 

Orduzu Mahalle Muhtarı Abuzer Ekin, “İki yıldan beri Orduzu Mahallemize çok büyük yatırımlar yapılıyor. 50 km içme suyu problemimiz çözüme ulaştı. Alt yapı, üst yapı, doğalgaz problemlerimiz çözüme ulaştı. Şu anda da çalışmaları devam eden hizmetler var. Bu çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanıma ve ekibine teşekkür ederim.” 

Karaköy Mahalle Muhtarı Ramazan Öztürk, “Yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum. Yapılan hizmetlerin devamını diliyor, saygılar sunuyorum.”

Karatepe Mahalle Muhratı Ramazan Karataş, “Bu yolu sadece bu mahalle değil, 20 köy kullanıyor. Milletimizin bundan sonra rahat yolculuk yapacağına inanıyorum. Emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.” 

Yıldıztepe Mahalle Muhtarı Bayram Alışık da, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yaptığı hizmetlerle her zaman anılacağını düşünüyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak pandemi ve deprem gibi sıkıntıların olmasına rağmen büyük girişimlerde bulundunuz. Ben bu hizmetlerin devamını diler, emeğinizden dolayı teşekkürlerimi sunarım.” 

Orduzu’nun Eski Belde Belediye Başkanı Cumali Ekin ise, “2 yıldan fazladır Selahattin Başkanımızın Orduzu’ya yaptığı hizmetleri herkes görüyor. Selahattin Başkanım göreve geldiğinden bu yana Orduzu değişti. Çevresi, alt yapısı, üst yapısı ve yolları değişti. Orduzu halkı ve şahsım adına kendisine çok çok teşekkür ediyorum.” 

Mahalle muhtarları ve sakinlerinden sonra yapılan çalışmalar hakkında kısa bir bilgi veren Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Latif Okyay da, “Bu yolumuz 20 yıl önce açılmış, kireç ocağı ve Orduzu bölgesine hitap ediyor. Önce alt yapı çalışmalarını yaptık, doğalgaz eksikleri vardı, kanalizasyon ve içme suyu eksikleri vardı. Bu eksiklerin hepsi tamamlandı. Yolumuzun da asfalt çalışmalarını bitirdik. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Orduzu bölgesinde yapılan hizmetlerden bahsederek, çalışmaların hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Gürkan, “Malatya’da en fazla yatırım yaptığımız mahallelerden biri de Orduzu Mahallesidir. Orduzu bölgesine 20 milyar liradan fazla yatırım gerçekleştirildi.  Orduzu bölgesine Yimpaş, Özel Hareket Merkezi, Polis Evi, Expo 2028 burada, Uydu Kent alt Merkez Gelincik Tepesi, Güldal Akşit Bulvarı’nı yapıyoruz, Ekmek ve Yemek fabrikası, Fuarcılık Merkezi, Kapalı Spor Salonu, Gençlik Karşılama Merkezi, Jimnastik Salonu, Semt Sahası, Teknolojik Fen Lisesi yatırımları yapıldı. Bugün Türkiye’de en fazla asfalt yapan belediye Malatya Büyükşehir Belediyesi’dir” dedi. 

Kuzey ve Güney Kuşak Yollarındaki çalışmaların da devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, “Önümüzdeki Mayıs ayı itibariyle Kuzey Kuşak yolumuz da bitiyor, Kuzey Çevre Yolumuz da Ali Baba Mezarlığı’na kadar gelecek.  Güney Kuşak yolunda da bazı çalışmalar devam ediyor. Yani şehrimiz hakikaten düzgün ve emin adımlarla istikamete koşarak gidiyor” şeklinde konuştu. 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler