Çalık: Malatya’nın Her Noktasına Hizmetlerimizi Götürüyoruz

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Arapgirlilerin isteklerini yerine getirip, sorunlarına çözüm ürettiklerini kaydederek, “Arapgir’e ulaşımdan sağlığa, eğitimden gençlik spor hizmetlerine, TOKİ’den kültür ve turizm yatırımlarına kadar her alanda önemli hizmetler yaptık, bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Malatya’nın her noktasına hizmet götürdük, bundan sonrada götürmeye devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Arapgirlilerin isteklerini yerine getirip, sorunlarına çözüm ürettiklerini kaydederek, “Arapgir’e ulaşımdan sağlığa, eğitimden gençlik spor hizmetlerine, TOKİ’den kültür ve turizm yatırımlarına kadar her alanda önemli hizmetler yaptık, bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Malatya’nın her noktasına hizmet götürdük, bundan sonrada götürmeye devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili Çalık beraberinde AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Ramazan Bozkurt, İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, AK Parti Arapgir İlçe Başkanı Ebubekir Taş, MHP Arapgir İlçe Başkanı Cengiz Kaya ile birlikte Arapgir ilçesinde muhtarlar, esnaf, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Çalık, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yaptığı toplantıda, sık sık ilçe ziyaretlerinde bulunarak, sorun ve talepleri dinleyip, çözüm ürettiklerini belirtti.  Arapgir’e doğalgazın gelmesi için girişimlerde bulunduklarını kaydeden Çalık, “Siz bizden istediniz, bizde gidip Aksa’dan istedik. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez’e “Arapgir bizden doğalgaz istiyor” dedik. “Başla göz üstüne” deyip, çalışmalara başladılar. 2022 için Yazıhan, Hekimhan ve Kuluncak ilçelerimize doğalgaz için adımlarımızı atıp, başlatmış olacağız. Bu doğrultuda 2023’te Arapgir’de planlansın ve doğalgaza kavuşturalım istiyoruz” dedi.

“ARAPGİR-MALATYA YOLUNU ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANIMIZLA GÖRÜŞTÜK”

Milletvekili Çalık, Malatya-Arapgir yoluyla ilgili yapılan çalışmalarla ilgili de bilgi vererek, şunları söyledi: “Malatya-Arapgir yolu 99 kilometre. Bu 99 kilometrenin 45 kilometresi yatırım programında yer alıyor. Geride kalan 54 kilometrelik yolunda proje çalışması tamamlanmış vaziyette. Konuyu Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na da ilettik. Sayın bakanımızda bununla ilgili talimatı verdi hem genel müdürümüz hem de bölge müdürümüz çalışmalara başladı.”

“ÜÇÜNCÜ ETAP TOKİ TALEBİNİZİ İLETECEĞİZ”

Arapgir’de çok önemli yol çalışmaları yapıldığını aktaran Çalık, “Toplam proje uzunluğu 29 kilometre olan Arapgir-Divriği Yolu, tek yol olarak tamamlandı. Toplam proje uzunluğu 10,6 kilometre olan Yazıhan-Arapgir 16. Bölge Hududu Yolu’nun, 3,4 kilometresi Bitümlü Sıcak Karışım Kaplamalı Bölünmüş Yol ve 7,2 kilometresi Sathi Kaplamalı Bölünmüş Yol olarak yapıldı. Toplam proje uzunluğu 18,6 kilometre olan Arapgir-Kemaliye il yolu (Kozluk Köprüsü - Dutluca Arası) tek yol olarak tamamlandı. Toplam proje uzunluğu 43,6 kilometre olan Keban-Arapgir-Divriği ayrımı, Arapgir-Kemaliye il yolunun Malatya il sınırlarında kalan 25 kilometresi tek yol olarak yapıldı ve hizmetinize sunuldu. Toplam uzunluğu 20 kilometre olan Yoncalı ayrımı-(Arapgir-Divriği) ayrımı yolunun 15 kilometresi te yol olarak tamamlandı” bilgilerini verdi. Milletvekili Çalık, ilçede TOKİ’nin yaptığı çalışmalarla ilgili ise şunları aktardı:
“Birinci etabı bitirdik, 90 evi teslim ettik. İkinci etabı tamamladık, 120 ev teslim edildi. İkinci etabın bitirilmesinin ardından etrafını, yollarını da yaptık. Şimdi üçüncü etap için bir istek var. Bu konuyu TOKİ Başkanımıza ilettik. ‘Yeri bulun, gelip yapalım’ dediler. Arapgir’e üçüncü etap TOKİ’nin başlaması içinde görüşmemizi yapıp, ‘hayırlı olsun’ diyeceğiz.”

“ARAPGİR YENİ CAMİNİN ONARIMI BU YIL BİTECEK”

Arapgir Yeni Cami onarımı, restorasyonu ve çevre düzenlemesiyle ilgili de  konuşan Çalık, “Yapılan harcama 4 milyon 543 bin TL. Bu yıl için 5 milyon 145 bin TL ödenek ayrıldı ve yılsonunda tamamlanacak. Arapgir Cafer Paşa Cami (Şeyh Hasan), Güğümcü Hüseyin Ağa Camii ve Alaybey Camisinin güçlendirme yapılması için proje ve rapor hazırlama çalışmaları yapıldı ve toplamda 375 bin TL harcama gerçekleştirildi.” diye konuştu. Milletvekili Çalık, Arapgir’e eğitim alanında da önemli yatırımların yapıldığını ifade ederek, “Arapgir Anaokulu, Konducak ilkokulu, Kerem Aydınlar, Anadolu Lisesi, kampüsü, spor salonu, 200 kişilik pansiyon ve lojman, Arapgir İlkokulu, Arapgir Öğretmenevi, Arapgir Çok Programlı Lise, Arapgir İmam Hatip Ortaokulu yapıldı” dedi.

“ARAPGİR DEVLET HASTANESİ BU YIL HİZMETE GİRECEK”

Çalık, “Arapgir Devlet Hastanemize 2 bin 300 metrekare kapalı alanı sahip olacak şekilde ek bina ve diyaliz merkezi yapıyoruz. Proje tutarı 10 Milyon 561 bin TL olan ek bina bu yılsonu tamamlanarak hizmete girmiş olacak. Arapgir Yeni Mahallemizde 1600 metrekare arsa üzerine yapılacak. Proje çizimi tamamlandı. Yaklaşık maliyet çalışması devam etmekte olup bu yıl yapım ihalesi gerçekleşecektir” dedi. İlçedeki DSİ yatırımlarıyla ilgili de konuşan Çalık, “Arapgir Deregezen yeraltı barajının planlama çalışmaları ile 1 milyon 100 bin metreküp su depolayacak Cevizlidere Göletinin planlama ihalesi yapılmış olup iş devam etmektedir” diye konuştu.

“ARAPGİR’E YENİ EMNİYET BİNASI YAPILACAK”

Arapgir ilçesine Emniyet hizmet binası ve lojmanları yapımı için gerekli görüşmeleri yaptıklarını ifade eden Öznur Çalık, önümüzdeki günlerde ihalesinin de yapılacağını söyledi. Arapgir’e eğitim, sağlık, kültür ve turizm alanlarında önemli hizmetlerin yaptıklarını, bundan sonrada yatırımların devam edeceğini belirten Milletvekili Öznur Çalık, daha sonra ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak yapımı tamamlanan ve devam eden yatırımları da yerinde inceledi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler