Başkan Çınar, 2019 Yılı Uluslararası İdeal Kentler Ödül Töreni İçin Fransa’ya Gitti

“Yeşilyurt’umuzun Tüm Zenginliklerini Dünya ile Paylaşacağız”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kadim Yeşilyurt Kentsel Planlama Projesi’nin Uluslararası Kentsel ve Mimari Dokunun Korunması ödülüne layık görülmesinden dolayı 16 Ocak Perşembe günü Fransa’nın Paris kentinde düzenlenecek 2019 Yılı Uluslararası İdeal Kentler Ödül törenine katılmak için Fransa’ya gitti.

“BAŞARILI HİZMETLERİMİZİN ÖDÜLLENDİRİLMESİNİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Yeşilyurt Belediyesi olarak büyük bir başarının altına imza attıklarını söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un kültürel miraslarının günümüzden geleceğe taşınması adına Kadim Çırmıhtı bölgesinde startını verdikleri Kadim Yeşilyurt Kentsel Planlama Projesi’nin, dünya genelindeki çok sayıda ki yerel yönetimin projelerinin ele alındığı değerlendirme toplantılarından sonra ödüle layık görülmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

“HALKIMIZIN DESTEKLERİYLE ULUSLARARASI ÖDÜLLÜ YATIRIMLARDA BULUNUYORUZ”

Doğası, havası, suyu, tarihi ve kültürel mekânlarıyla, kendisine özgü yöresel lezzetleriyle, hoşgörü ve birliktelik ruhunun hüküm sürdüğü Mutlu İnsanların Şehri; Yeşilyurt’un uluslararası bir ödülle dünya çapında yakından tanınacağını dile getiren Başkan Çınar, “ Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG MEWA) tarafından desteklenen Kent Araştırmaları Enstitüsü tarafından düzenlenen 2019 Yılı Uluslararası İdeal Kentler Ödül töreni için Fransa’nın başkenti Paris’e gidiyoruz. Örf, adet, gelenek ve görenekleriyle, yöresel lezzetleriyle, doğal ve tarihi güzellikleriyle Anadolu medeniyetinin farklı zenginliklerini içerisinde barındıran Yeşilyurt’un tarihsel ruhu ve medeniyetini günümüzden geleceğe aktarılması adına başlattığımız Kadim Yeşilyurt Kentsel Planlama Projemizin 2019 Yılı Uluslar arası Kentsel ve Mimari Dokunun Korunması ödülüne layık görülmesinden dolayı 16 Ocak 2020 Perşembe günü Paris’te bulunan UNESCO binasında Saat 14:00’de düzenlenecek törende ödülümüzü alacağız. Dünya’nın farklı ülkelerinden gelen davetlilere bu vesileyle Malatya’mızı ve Yeşilyurt’umuzun tüm güzelliklerini anlatma ve tanıtma fırsatı yakalayacağız. Hayata geçirdiğimiz yatırımların ülke çapındaki değerleri ödüllerin ardından dünya çapında da ödüllere layık görülmesinin sevinci ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler ödüllere layık görülen yatırımlarımızı ve projelerimizi halkımızın sınırsız destekleri ve dualarıyla hayata geçiriyoruz. Kıymetli hemşerilerimizin bu destekleriyle her alanda başarılı hizmetlerin altına imza atıp, Malatya’mızın ve Yeşilyurt’umuzun marka değerine katkılar sağlamaya gayret ediyoruz. “ diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, havayoluyla İstanbul üzerinden Fransa’nın başkenti Paris’e gitti.

ÖDÜL TÖRENİ 16 OCAK SAAT 14:00’DA UNESCO BİNASINDA GERÇEKLEŞECEK

2019 Yılı Uluslararası İdeal Kentler Ödül Töreni, 16 Ocak 2020 Perşembe günü 14:00 ile 15:00 saatleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan UNESCO Binasında düzenlenecek.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler