Ak Parti İl ve İlçe Kadın Kolları, Battalgazi’deki Yatırımları Gezdi

AK Parti İl ve İlçe Kadın Kolları Yönetimi, Battalgazi’de hayata geçirilen yatırımları Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile birlikte yerinde inceledi. Hizmetlerle dolu 2.5 yıllık zaman zarfı içinde Battalgazi’ye yapılan yatırımlardan bahseden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Battalgazi’deki hizmetlerimize ilk günkü aşk ve heyecanla devam ediyoruz” dedi.

AK Parti İl ve İlçe Kadın Kolları Yönetimi, Battalgazi’de hayata geçirilen bazı yatırım ve hizmetleri Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen gezi turu ile yakından tanıma fırsatı buldu. Üstü açık tur otobüsle gerçekleştirilen yatırım ve hizmet turu kapsamında, ilk olarak Derme Deresi Islah Projesi alanını gezen İl ve İlçe Kadın Kolları Yönetimi, Şehit Fevzi Mahallesi’ndeki 110 dönümlük kentsel dönüşüm alanını, Tarihi Silahtar Mustafapaşa Kervansarayı, Poyraz Konağı Yaşam Müzesi, Kanlı Kümbet, Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerleşkesindeki 15 dekarlık alan üzerinde oluşturulan Özel Sera alanını, Çim Rulo Tesislerini, Hanımınçiftliği mahallesinde gençlik ve spor yatırımları kapsamında yapımı devam eden basketbol sahasını, Hanımınçiftliği Gençlik Merkezi’ni, Yeşilçam Sosyal Tesisleri’ni, Çocuk Eğitim Trafik Parkı’nı ve İspendere Şifalı İçmeleri’ni inceledi. İl ve İlçe Kadın Kolları Yönetimi, Battalgazi’nin çehresinin değiştirecek olan vizyon projelerin başında yer alan ve içerisinde; yürüyüş yolları, bisiklet parkuru, çardaklar, ışık tüneli, çocuk oyun alanları, macera parkı, seyir terası, su değirmeni, squash kortu, kanal üstü yaya köprüsü, şelale, tırmanma duvarı, amfi tiyatro, sosyal tesisler ve araç köprüsünün de yer alması planlanan Derme Deresi Rekreasyon Alanı Projesi hakkında Başkan Güder’den geniş kapsamlı bilgiler aldı. 

KADIN KOLLARI BAŞKANI PELİTOĞLU: “AK PARTİ’NİN SİYASETİ, ESER VE HİZMET SİYASETİDİR”

AK Parti İl ve İlçe Kadın Kolları olarak Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e hizmet teşekküründe bulunan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, “Battalgazi’ye yapılan yatırımları bu gezi turu ile yakından görmek için buradayız. Başkanımız Osman Güder ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz. 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti’mize 19 yıl önce iktidar kapısını açan ve 19 yıl boyunca iktidarda tutan tek şeyin hizmettir. AK Parti’nin siyaseti, eser ve hizmet siyasetidir. Birlik ve beraberlik içerisinde Malatya’mıza kazandırılan tüm hizmetlerde kadın kolları olarak başkanlarımızın yanınızda olacağımızı belirtmek istiyorum. Bu güzel organizasyon içinde kendisine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

BAŞKAN GÜDER: “ÇOK CİDDİ YATIRIMLARI BATTALGAZİMİZ İLE BULUŞTURDUK”

Battalgazi Belediyesi olarak geride kalan 2.5 yıllık zaman zarfı içerisinde ciddi yatırımlar yaptıklarını hatırlatan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Öncelikle AK Parti İl ve İlçe Kadın Kollarını Battalgazi’mizde ağırlamaktan dolayı mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Battalgazi Belediyesi olarak 24 Ocak’ta yaşadığımız deprem ve pandemiye rağmen, yatırımlarımızda hız kesmedik. İlçemize çok ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Bizim Battalgazi’ye hizmet sözümüz var. Battalgazi’ye yaptığımız hizmetleri saymaya kalksak emin olun saatlerimizi alır. Bazı yatırımlarımızı birlikte gezeceğiz ama ben birazına değinmek istiyorum. Şuanda bulunduğumuz Özel Sera alanına toplam 100 bin TL bir yatırım yaptık ama buradan 1 milyon liralık bir üretim elde ettik. Belediyemizin dışa bağımlılığını ortadan kaldırdık. Yine Rulo çim tesisimiz ile ilçemizin yeşil ihtiyacını yine buradan karşılıyoruz. Battalgazi Belediyesi olarak yatırımlarımızda israfta bulunmadık. Yine çiftçilerimize destek sağlamak için Makine Park projemizi hayata geçiriyoruz. İlçemizin tarım potansiyelini göz önünde bulundurarak, çiftçilerimize destek amacıyla bu projemizi hayata geçirdik. Çok olumlu dönütlerde aldık. Battalgazi’mize hizmet ve yatırımlarımızı istişare ile yapıyoruz. Prestij projelerimiz arasında yer alan Derme Deresi Proje alanımızı inceledik. Kentsel dönüşüm ve Derme Deresi projemiz ile çevreyolu altı tabirini ortadan kaldırıyoruz. Yine Çocuk Eğitim Trafik Parkı’nı, Yeşilçam Sosyal Tesisimizi, İspendere Şifalı İçmelerinde yaptığımız çalışmaları hep birlikte gördük. Özellikle İspendere Şifalı İçmelerimiz, bölgenin sağlık merkezi haline gelmiş durumda. Malatya’nın cazibesini yukarılara taşıyacak bir yatırım. Amacımız; aldığımız bu hizmet bayrağını daha yukarılara taşımaktır. Malatya’ya yapılan her katkı hepimize yapılmıştır. Malatya’mıza daha çok turist gelsin. Yeşilyurt’a gitsin, Arapgir’e gitsin, Akçadağ’a gitsin. Malatya’mız bölgede parmakla gösterilsin. Bizler millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Battalgazi’deki hizmetlerimize ilk günkü aşk ve heyecanla devam ediyoruz” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler