Başkan Çınar, Okullardaki Temizlik Çalışmalarını Yerinde Takip Etti

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ 6 Eylül 2021 tarihinde başlayacak olan 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi öncesinde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği halinde ilçemizdeki okullarımızda koronavirüs salgınına karşı temizlik çalışmalarına ağırlık veriyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ 6 Eylül 2021 tarihinde başlayacak olan 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi öncesinde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği halinde ilçemizdeki okullarımızda koronavirüs salgınına karşı temizlik çalışmalarına ağırlık veriyoruz.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Mahalle Muhtarları ve Okul Yetkilileriyle birlikte Kuşdoğan, Fatih 19 Mayıs ve Çakırköy İlköğretim Okullarında gerçekleşen temizlik çalışmalarını yerinde inceledi.

Devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler alıp, belediye personellerine ‘kolaylıklar’ dileyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, anaokullarında eğitime başlayan minik öğrencileri sınıflarında ziyaret edip, çeşitli hediyeler takdim etti.

Yeşilyurt Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren Mahalle Muhtarları ve Okul İdarecileri, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundular.

Eğitime yapılan her hizmetin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, “ Yeşilyurt Belediyemizle işbirliği halinde yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde okullarımızda temizlik ve hijyen çalışması yapılmaktadır. Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz, elbette ki eğitime yapılan her hizmet ve katkı çok önemlidir.” diye konuştu.

6 Eylül 2021 tarihinde başlayacak yüz yüze eğitim öncesinde öğretmen ve öğrencilerin sağlıklı koşullarda eğitimlerini sürdürmesi için okullarda geniş kapsamlı temizlik çalışması yapıldığını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, öğrencilerin toplu olarak kullandığı sınıflar, okul koridoru, yemekhane, oyun alanları ve tuvaletlerin temizlenerek eğitim-öğretim dönemine hazır hale getirildiğini söyledi.

Öğrencilerin sağlıklı ve güvenilir bir ortamda eğitim almalarını sağlamak için okullarda dezenfekte çalışmalarına devam ettiklerini belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Milli Eğitim Bakanlığımızın kararıyla 06 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayacak olan 2021-2022 Eğitim-Öğretim Dönemi öncesinde öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda eğitimlerini sürdürmesi için okullarımızın tamamını kapsayacak şekilde dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz. Bugün Kuşdoğan, Fatih ve Çayırköy mahallelerimizdeki okullarımızı ziyaret ederek devam eden çalışmaları yerinde inceledik, anaokuluna başlayan minik yavrularımızın heyecanına ortak olduk. Bizim tek gayemiz, çocuklarımızın sağlığı, sıhhati ve huzurudur.” dedi.

Uzun bir aradan sonra başlayacak olan yüz yüze eğitim dönemine okulları hazır duruma getirdiklerini ifade eden Başkan Çınar, “ Geçtiğimiz yıl pandemi dolayısıyla uzaktan eğitim dönemi yaşayan öğrencilerimiz uzun bir aradan sonra yüz yüze eğitime başlayacaklar. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta toplum ve insan sağlığına verdiğimiz önem doğrultusunda yüz yüze eğitim dönemi öncesinde tüm okullarımızda temizlik seferberliği başlattık. Kentimizde en fazla okul, en fazla öğretmen ve en fazla öğrencinin olduğu bir ilçe olmamız vesilesiyle planlı ve sistemli çalışarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmekteyiz.  İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizle koordineli bir şekilde devam eden çalışmalar kapsamında okullarımızın bahçeleri, sınıfları, kütüphaneleri ve koridorları başta olmak üzere kapı, pencere, masalar ve korkulukları özel solüsyonlu ilaçlarla dezenfekte edilmektedir. Merkez-kırsal ayrımı yapmadan tüm yaşam alanlarımızdaki eğitim mekanlarına yönelik bu hizmetleri ulaştırmaktayız. Kırsal bölgelerimizde ki okullarımızın tüm ihtiyaçlarını gideriyoruz. Okullardaki dezenfekte işlemini periyotlar halinde devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı koşullarda eğitim görebilmesi adına gerekli her türlü çalışmayı yapıyoruz.Mahalle muhtarlarımızın, okul idarecilerimizin ve mahalle sakinlerimizin taleplerine göre çalışma alanlarımızı genişletiyoruz. İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde yeni eğitim öğretim döneminde sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralların çok dikkat etmeliyiz. Kurallara daha fazla riayet edersek bu zorlu günleri aşacağımıza inanıyorum. Tüm öğrencilerimize, ailelerine ve öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum. Öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve tüm hemşehrilerimizin mutluluğu, huzuru ve sağlığı için hizmetlerimize devam edeceğiz.” diye konuştu.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler