ASAYİŞ

Kış Lastiği Denetimleri
 • 22 Şubat 2021

19-20-21.02.2021 tarihleri arasında yapılan "Özel Denetim 16" (Kış lastiği denetimleri) kapsamında yapılan uygulamalarda 1.157 Araç Kontrol Edilmiş

“Terör Örgütlerinin Eleman Kazanma Yöntemleri” Konulu Konferans Düzenlendi
 • 22 Şubat 2021

Malatya İl Müftülüğü bünyesinde 14-28 yaş arası kız öğrencilere yönelik olarak “Çevirim içi Gençlik Kampı” ile “Zaman Yönetimi” konulu kamp programına Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüze bağlı Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği olarak;

 • Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Darende'den Çıkışlara İzin Verilmiyor
  • 17 Şubat 2021

  Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Darende İstasyon Amirliği görevlilerimiz tarafından yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeden çıkışlara izin verilmemiş, seyahat halinde bulunan yaklaşık 200 vatandaşımız ilçede bulunan yurtlarda misafir edilmiş, ayrıca vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması bağlamında ekiplerimizce gece yemek ikramı yapılmıştır.

 • 11.400 Adet Tütün Doldurulmuş Makaron'a El Konuldu
  • 17 Şubat 2021

  KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;

SİYASET

Ağbaba, Motokuryelere Sahip Çıktı
 • 24 Şubat 2021

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba, salgın döneminde aylardır risk altında canları pahasına sipariş yetiştirmeye çalışan ve sayıları bir milyonu bulan motokuryelerle basın toplantısı gerçekleştirdi. CHP’li Veli Ağbaba beraberinde Adana Milletvekili Ayhan Barut ve Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu başkanı Çağdaş Yavuz ve motokuryeler ile birlikte CHP Genel Merkezi önünde basının karşısına geçerek motokuryelerin sorunlarını ve CHP Olarak çözüm önerilerini dile getirdi.

Başkan Güder’den Yeni Başkanlara Hayırlı Olsun Ziyareti
 • 24 Şubat 2021

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen olağan kongrelerinin ardından AK Parti Malatya İl Kadın Kolları başkanlığı görevine seçilen Özlem Pelitoğlu ve AK Parti Malatya Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Sinan Özhüsrev’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

SPOR

Yakınca Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İçin Çalışmalar Hız Kazandı
 • 24 Şubat 2021

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “İlçemizin 19 mahallesine hitap edecek şekilde 11 farklı noktaya inşa edeceğimiz 15 milyon TL. maliyetindeki 18 adet ‘Spor Tesisi’ projemizin bir parçası olan Yakınca Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun yapımına başladık.” diye konuştu.

Spor, Sağlıklı Yaşamanın Anahtarıdır
 • 24 Şubat 2021

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, 2021 yılı faaliyet programında yer alan ‘Basketler Sizden Hediyeler Yeşilyurt Belediyesi’nden’ Gençlik Oyunları etkinliğiyle pandemi sürecinde 7’den 70’e tüm sporseverlere moral ve motivasyon aşılamaya çalışıyor.

YAŞAM

Maski, Kalite Belgelerine Yenilerini Ekledi
 • 28 Şubat 2021

Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE), Malatya İl Müdürlüğü ekipleri üç gün süresince MASKİ Genel Müdürlüğü’nün tüm birimlerinde yaptığı denetim sonucunda TS ISO 18001’den TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ne Malatya’da geçen ilk kamu kurumu oldu.

Battalgazi Belediyesi’nde ‘Muhtarlarla Hizmet ve Gönül Buluşmaları’ Başladı
 • 25 Şubat 2021

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ‘Muhtarlarla Hizmet ve Gönül Buluşmaları’ kapsamında ilçedeki 18 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Battalgazi’ye gerçekleştirilen yatırımlar hakkında muhtarlara bilgiler veren Başkan Güder, “Biz hizmet etmeyi kendimize her daim şiar edindik. Muhtarlarımızla birlikte Battalgazi’mizi bir adım daha nasıl ileri götürebilirizin çalışmalarını yapıyoruz” dedi.

 • Çınar, Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezinde Açılan Tekstil Kursunu Ziyaret Etti
  • 23 Şubat 2021

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezinde Malatya Aile Eğitim Derneği ve İŞ-KUR ile işbirliği halinde başlattığımız Tekstil Kursuna kadınlarımızın gösterdiği yoğun ilgi, ülkemizin ve kentimizin ekonomik hayatına önemli katkısı olacaktır.”diye konuştu.

 • Battalgazi’de Gönül Belediyeciliği İle Gönüller Fethediliyor
  • 23 Şubat 2021

  Battalgazi’deki vatandaşlarla kurmuş olduğu sıcak iletişim ve gönül bağı nedeniyle büyük takdir toplayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ‘Onlar Üşürse, Yürekler Üşür’ projesi kapsamında 650 ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık kıyafet ve kırtasiye yardımında bulunarak, çocukların yüzünü güldürmeye devam etti.

SAĞLIK