SİYASET

Çalık: 1,2 Milyon Sağlık Çalışanımız Fedakar ve Özveriyle Çalışmaktadır
 • 01 Aralık 2020

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye’nin koronavirüs salgınına karşı sağlık altyapısı, personel, ilaç, yoğun bakım yatağı açısından diğer ülkelere göre oldukça iyi konumda olduğunu belirterek, “2002’de 378 bin sağlık çalışanı var iken, 2020’de yaklaşık 1 milyon 200 bin’e ulaştı ve sağlık çalışanlarımızı gece gündüz demeden hastaları sağlıklarına kavuşturmak için sergiledikleri özverili çalışmalarından dolayı kutluyorum” dedi.

 • DEVA Partisi İl Yönetiminden BİMYAD’a Ziyaret
  • 26 Kasım 2020

  DEVA Partisi Malatya İl Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Genel Merkezini Ziyaret Etti.

 • Ağbaba; Esnafa ve Çalışanına ‘Koruma Paketi’ Şart!
  • 26 Kasım 2020

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ve CHP Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik ile Malatya Kahveciler Odası’na giderek Covid-19 salgını kapsamında alınan tedbirlerle kapatılan kahvehanelere ilişkin Malatya Kahveciler Odası’nda basın toplantısı düzenledi.

SPOR

Milletvekili Çalık ve Başkan Güder, Gençlik Yatırımını İnceledi
 • 01 Aralık 2020

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile birlikte Gençlik ve Spor yatırımları kapsamında Eskimalatya’da ki yenileme çalışması tamamlanan sentetik çim sahada incelemelerde bulundu. Başkan Güder, “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bir eser siyaseti felsefesiyle çalışıyoruz” dedi.

40 Bisikletçi, Kadim Çırmıhtı’nın Eşsiz Güzellikleri Etrafında Pedal Çevirdi
 • 30 Kasım 2020

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonuyla bir araya gelen 40 bisikletçi, Kadim Çırmıhtı’nın tarihi konakları, mesire alanları, kültürel ve doğal güzelliklerinin etrafında pedal çevirip, eşsiz zenginliklerin tadını çıkardılar.

 • 1966 Malatyaspor Taraftarlarından Ziyaret
  • 30 Kasım 2020

  1966 Malatyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Enes Sekman ve dernek üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek bir süre görüştüler. Büyükşehir Belediye Meclis Salonunda taraftarları kabul eden Başkan Gürkan, “Daha güçlü ve güvenli yarınlara el ele vererek Malatya’mızı mazisine layık istikbale hazırlayacağız” dedi.

 • Çınar’ın Yeni Dönem Vaatlerinden ‘Spor Tesisleri’ Projesi Gerçeğe Dönüşüyor
  • 26 Kasım 2020

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın yeni dönem vaatlerinden olup, Yeşilyurt’un 19 mahallesine hitap edecek şekilde 11 farklı noktaya inşa edilecek olan 15 milyon TL. maliyetindeki 18 adet ‘Spor Tesisi’ projesi gerçeğe dönüşüyor.

YAŞAM

Çilesiz Semt Pazarı ve Yaşam Merkezi Hızla Yükseliyor
 • 01 Aralık 2020

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Semt Pazarı, Sosyal Yaşam Alanları, Restaurantı ve Spor Mekânlarına sahip Çilesiz Semt Pazarı ve Yaşam Merkezinin Yeşilyurt’un gelişen kimliğine farklı ve özel değerler katacağını söyledi. Çilesiz Semt Pazarı ve Yaşam Merkezinin inşaat alanında incelemelerde bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un hızla gelişen bölgelerinden Tecde ve Çilesiz’in birleşme noktasında hizmete sunacakları Semt Pazarı ve Yaşam Merkeziyle bölgeye yeni bir yaşam alanı kuracaklarını söyledi.

Büyükşehir Araç Filosu Güçleniyor
 • 30 Kasım 2020

Malatya Büyükşehir Belediyesi yaptığı hizmet ve yatırımların kalitesini artırmak için araç ve makine parkına 29 araç ve iş makinası daha kazandırdı. MASKİ Genel Müdürlüğü bünyesine geçtiğimiz aylarda alınan araçlarla birlikte toplam yaklaşık 34 milyon lira maliyetle araç parkının yüzde 80’i kiralık araçlardan, MASKİ bünyesine ait kendi hizmet araçlarına dönüştürüldü. Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) araç filosuna dâhil edilen araçlarla birlikte Büyükşehir Belediyesi sahadaki gücüne güç kattı.

 • Vergi Borcu Olanlar Dikkat!
  • 30 Kasım 2020

  Battalgazi Belediyesi, 2020 yılı emlak ve çevre temizlik ile ilan-reklam vergilerinin ikinci taksit ödemelerinin 30 Kasım Pazartesi günü (yarın) sona ereceğini hatırlatarak, ödeme yapmaları konusunda vatandaşlara uyarıda bulundu.

 • Şahnahan Deresi ve Çevresi Bakıma Alındı
  • 30 Kasım 2020

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Şahnahan Deresini Organize Sanayi Bölgesinden akan atık suyun oluşturduğu kirlilik ve kötü kokudan arındırıyoruz. Yeşil alanları ve ağaçlık bölgeleriyle eşsiz bir manzaraya sahip bu alanı ‘temiz bir çevre, sağlıklı hayat’ anlayışından yola çıkarak daha güzel ve daha ferah bir görüntüye kavuşturacağız.” diye konuştu.

SAĞLIK